pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900

Zemin Mantar Şiltesi

Zemin mantar şiltesi jeneratör, asansör motoru, kompresör, hidrofor, torna gibi tüm makinelerde titreşimleri önlemek amacıyla kullanılana ses yalıtım malzemesidir.Uygulandığı alanlarda ısı yalıtımının arttırılmasında kullanılmaktadır.

Zeminde oluşan ses sorunlarını önlemek için ses yutucular, ses bariyerleri, sönümleyiciler ve titreşim engelleyiciler kullanılır. Katlar arası ses yalıtımı, titreşim kaynaklı oluşan gürültüler ve ayak seslerinin engellenmesi sağlanır.

Zemin uygulamasında, şap altında ya da döşeme altında bir ses yalıtım malzemesi kullanmak gerekir.  Darbe ve ortam sesi yalıtımı yapabilen malzemeler tercih edilmelidir.

zemin mantar şiltesi

Konuşma sesi, televizyon sesi gibi sesler ortam  seslerine örnek olarak verilebilir. Ayak sesleri ise darbe kaynaklı bir sestir. Bu seslerin alt kata iletimine engel olmak için zemine mantar şilte uygulanabilir.

Mantar şilte 1 mm – 10 mm arası kalınlıklarda üretilmektedir. Ses yalıtımında farklı sonuçlar elde edebilmek için kalınlıkta alternatifler sunulmaktadır. Çok yoğnu bir malzeme olması nedeniyle mükemmel bir ses yalıtım performansına sahiptir.

zemin mantar şiltesi

İnşaat sektöründe çok sık tercih edilmektedir. Tekstil sektöründe de kullanılabilmektedir. Titreşimli ve gürültülü çalışan makinelerin olduğu iş yerlerinde, makinelerin altında kullanılabilmektedir.

Mantar şilte, granül mantar adı verilen maddeden işlenerek elde edilmektedir. Ses yutum ve ısı geçirgenlik katsayısına sahiptir. Isı yalıtımında datasarruf sağlamaktadır.

zemin mantar şiltesi

Atletizm pistleri, tenis kortları, yürüyüş yolları, basketbol salonları, voleybol salonları, çok amaçlı spor salonları, açık yada kapalı spor sahaları gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

Zemin Mantar Şiltesi Özellikleri

  • Kalınlıkları 1 mm – 10 mm arasıdır.
  • Zemin altına uygulanmaktadır.
  • Şap yada parke altında da kullanılabilmektedir.
  • Yanma : B2 (DIN 4102-1)
  • Ses Yalıtımı : Lw = 20 db.
  • Isı geçirgenlik : 0.06 K/W 5 mm (DIN 52612)
  • Yüzeyi granül dokudur.