pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900

Yanmaz Akustik Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktalarda kullanılır.

Labirent sünger akustik özellikte bir malzemedir. Akustik, ses dalgalarının bir ortamdaki çınlama süresini, yayılmasını ve ortamın istenmeyen dış seslere karşı yalıtımını ifade etmektedir. Seslerin ayarlanması ve düzenlenmesi gereken ortamlarda labirent sünger kullanılmaktadır. Sesi bozulmadan ve hatasız bir şekilde kaynağından alıp dinleyiciye kaliteli ve sağlıklı bir şekilde aktarmak için uygulanmaktadır.

Akustik yalıtım uygulamalarında tavan ve duvarlara yapıştırılarak uygulanan labirent sünger seslerin düzenlenmesini sağlamaktıdır. Sesler daha kaliteli ve temiz bir şekilde aktarılmaktadır. Labirent sünger açık gözenekli bir malzemedir. Yüzeyindeki açık gözenekler sayesinde seslerin kontrol edilmesini sağlamaktadır.

akustik labirent sünger

Akustik yalıtımda gürültü kontrolüde önemlidir. Akustik yalıtım yapılacak mekanda ses izolasyonununda yapılması daha iyi performans alınmasını sağlar. Akustik ses yalıtımında farklı sonuçlar alabilmek için labirent süngerde alternarif kalınlık ve yoğunluk sunulmaktadır. Kalınlıkları 30 mm – 40 mm – 50 mm ve yoğunlukları 50 dns – 70 dns – 90 dns dir.

akustik labirent sünger

Labirent sünger çınlama, eko, yankı, uğultu gibi ses sorunlarına engel olmaktadır. Seslerin bu olumsuz etkenlerde etkilenmesini engeller. Kaliteli ses duyumu sağlar. Sesler daha net anlaşılır. Yüksek akustik performansa sahiptir. Tavan ve duvarlara yapıştırılarak uygulanmaktadır. Nemden etkilenmez ve küf tutmaz bir yapıdadır.

akustik labirent sünger

Labirent sünger ses yalıtımında, akustik düzenlemelerde, gürültü kontrol ve yankılanma engellemede kullanılan poliüretan köpükten imal edilen sünger tipidir.

Akustik Labirent Sünger Özellikleri

  • Akustik özellikte bir ses yalıtım süngeridir.
  • Yanmazlık özelliği kazandırılmıştır.
  • Ateşle temas ederse erimez.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Akustik yalıtım performansı yüksektir.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
  • Kalite standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir.

Akustik Labirent Sünger Kullanım Alanları

Ofis, hava alanları, atış poligonu, disco – bar, düğün salonu, konser salonu, reji odası, ses kayıt odası, prova odası, akustik oda, akustik kabin, müzik odası, enstrüman – çalgı odası, piyano odası, bateri odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, jeneratör kabini, tekne motor kabini, kompresör odası, hidrofor odası, asansör dairesi, makine dairesi, kazan dairesi gibi vb.

Labirent Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri

labirent sünger ses absorbe