pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900

Bondex Sünger

Echobone bondex sünger ses izolasyonu ve ses yalıtımında kullanılan ses kesici süngerdir. Bu süngerin oluşumunda kullanılan malzemeler akustik sünger ve akustik kumaşlardır. Bu malzemeler makine yardımıyla parçalanır. Ardından gelişmiş teknolojinin yardımlarıyla birleştirilerek bir bütün haline getirilir. Bondex sünger ses yalıtım malzemesi iken farklı alanlarda da kullanılabilir. Örneğin yatak yapımında. Bondex süngerler sesin bir mekandan başka bir mekana geçişini engellemek amacıyla kullanılır. Tavandan gelen darbe ve ayak sesini veya müzik, konuşma sesleri vs. bir sürü ses gürültü halinde mekanda yayılma yapabilmektedir.

Bu seslerden kurtulmak amacıyla yapının ve sesin durumuna göre bondex süngerin farklı kalınlık ve yoğunluğu seçilerek tavana uygulanmaktadır. Duvarlarda sıklıkla kullanılan bondex sünger yüksek yoğunluklu ve kalınlıkta seçilmelidir. Çünkü her ne kadar ses az olursa olsun yani dışarıdan içeriye gelen ses az veya çok olursa olsun durum fark etmez sizin bulunduğunuz ortamdan çıkan ses yüksek olabilir veya alan dışında caddeden gelebilecek sesleri hesaba katarak malzeme kalitesini arttırmanız gerekmektedir. Bariyerli modelini de kullanabilirsiniz.

Bariyerli Bondex Sünger - Bondex Süngerpan

Bondex süngerleri birde zemin ses yalıtımında kauçuk mantar levhalarla birlikte kullanabilirsiniz. Böylece alt kata giden sesler engellenir. Zeminde 10mm lik bondex sünger kullanmanız yeterlidir. Bondex süngerlerin ses kesme seviyesi her ortam içim yeterli gelmeyebilmektedir. Bunun için diğer ses yalıtım malzemeleriyle kullanabilirsiniz. Bu malzemeler ağır epdm bariyer, akustik sünger veya levhalardır.

Bondex süngerlerin uygulanması için kendinden yapışkanlı model kullanabilir veya ekstra bir sünger yapıştırıcısı temin ederek uygulamaları onunla sağlayabilirsiniz.
Bariyerli Bondex Sünger - Bondex Süngerpan