Akustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger adından da anlaşıldığı gibi şekil olarak yumurta ya benzerler yüksek ses emme konusunda kullanılması gereken bu süngerler 1. sınıf malzemelerle yapılmaktadır

 akustik yumurta sünger

Yumurta sünger seslerin düzenlenmesi amacıyla tavan ve duvarlara yapıştırılmaktadır. Ses akustik bir enerjidir. Sesin kaynağından doğru bir şekilde alınmasıyla daha sağlıklı ve kaliteli ses duyumu sağlamak mümkündür. Bu nedenle ortam akustiği kontrol altına alınması için yumurta sünger kullanılmaktadır.

Konuşma yada müzik seslerinin dinleyiciye kaliteli ve anlaşılabilir bir şekilde aktarılabilmesi için doğru malzeme kullanımı ve iyi bir akustik yalıtım uygulaması gerekmektedir. Özellikle profesyonel mekanlarda ortam akustiği çok önemlidir. Yumurta sünger akustik yalıtım yapılması gereken ortamlarda kullanılmaktadır.

akustik yumurta sünger

Yumurta sünger 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıklarında üretilmektedir. Yoğunlukları ise 50 dns - 70 dns - 90 dns dir. Farklı sonuçlar elde edebilmek için alternatif kalınlık ve yoğunluk sunulmaktadır. Ses yalıtımı performansı artırılması için ise bariyerli modeli tercih edilmelidir. Bariyerli modeli ile istenilen seviyede ses yalıtımı sağlanabilir.

akustik yumurta sünger

Akustik yumurta sünger ses emme özelliğine sahiptir. Ses frekanslarını kontrol edebilmektedir. Yanmazlık özelliği kazandırılmış olan sertifikalı bir üründür. Akustik yalıtımda kullanılabilecek ve performansı yüksek olan malzemeler arasındadır.

akustik yumurta sünger

Yapıştırma işlemi ile uygulanmaktadır. Uygulamada özel yapıştırıcısı olan solid ile yapıştırılır. Hafif ve esnek bir yapıdadır. Kolayca yapıştırılmaktadır. Uygulama işleminde kolaylık sağlanması için kendiliğinden yapışkanlı olarak üretilebilir. Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.

akustik yumurta sünger

Akustik Yumurta Sünger Özellikleri

  • Yanmaz özelliktedir.
  • Akustik bir ses yalıtım süngeridir.
  • Ateşle temas ederse erimez.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Melamin ve poliüretan maddelerinden üretilir.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.
  • Yüksek akustik yalıtım performansı sağlar.

Akustik Yumurta Sünger Kullanım Alanları

Ofis, hava alanları, atış poligonu, düğün salonu, konser salonu, prova odası, akustik oda, akustik kabin, disco - bar, enstrüman - çalgı odası, bateri odası, piyano odası, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, jeneratör kabini, tekne motor kabin, kompresör odası, hidrofo odası, makine dairesi, asansör dairesi, kazan dairesi gibi ve benzeri mekanlarda kullanılmaktadır.

Yumurta Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

Yumurta Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri

yumurta sünger ses absorbe

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adres:Ehlibeyt Mahallesi Tekstilciler Cad. Yapım İş Merkezi No:35/C Balgat Çankaya/ANKARA

Ofis İrtibat: 0312 473 90 06

Satış İrtibat: 0533 918 92 01 07

Proje İrtibat: 0532 138 12 97

UYGULAMALARIMIZ

Ses Yalıtımı

Ses İzolasyonu 

Akustik Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı 

 

DİĞER MALZEMELER

Akustik Sünger

Yanmaz Sünger

Mantar-Kauçuk Levha

Akustik Panel

Epdm Ağır Bariyer